גישור גירושין בעידן הטכנולוגיה: יתרונות ואתגרים

אם החלטתם להתגרש, אתם בוודאי רוצים לעשות את זה בצורה הטובה ביותר. גישור גירושין הוא הליך שמטרתו היא לסייע לכל זוג להגיע להסכם גירושין, אשר ימנע מהם להתנהל מול בית המשפט בדיונים שונים, שיכולים להיות מאוד תובעניים ולדרוש זמן רב.

בתהליך הגישור, הזוג מתנהל מול מגשר מקצועי ומנוסה המומחה בתחום יישוב סכסוך. המגשר יהיה גם עורך דין העוסק בתחום המדובר. המגשר יערוך שיחות עם כל אחד מבני הזוג באופן נפרד, יעניק מהעצות שלו, ההכוונה והכלים על מנת שיגיעו להסכמה בכל סעיף וסעיף הנוגע לנושאים העומדים על הפרק.

מדוע כדאי לבחור דווקא בהליך גישור גירושין?

תהליך גירושין הוא לא תמיד הליך קל. אם בני הזוג מסכימים מראש על הנושאים השונים הקשורים להליך זה לרבות: תשלום דמי המזונות, קביעת המשמורת והסדרי ראייה, חלוקת הרכוש ביניהם ועוד, הרי שהם כלל לא יידרשו להגיע לבית המשפט או לבחור בהליך גירושין, אלא פשוט לבחור בשירותיו של עורך דין גירושין שיסייע להם בניסוח ההסכם ובהבאתו בפני בית המשפט.

אולם, כאשר מדובר על זוג שדעותיו חלוקות לגבי הסדרת הסוגיות השונות הנוגעות להליך המדובר, הרי שהם יכולים לבחור לנהל מאבק בבית המשפט על כל סוגיה, כאשר כל אחד מהם יידרש להוכיח כי הוא צודק בטענותיו ובסופו של דבר בית המשפט יפסוק.

אופציה אחרת היא לבחור בהליך גישור גירושין שיסייע להם להגיע להסכם לאחר שיחות אודות הנושאים השונים שעליהם צריכות להתקבל ההחלטות. הליך גישור מקל את התהליך, מקצר אותו והופך אותו לטוב יותר עבור כולם.

גישור גירושין בעידן המודרני- מה צריך לדעת?

אנו חיים בעידן מאוד מתקדם מבחינה טכנולוגית ודיגיטלית, אם בעבר היה צורך להיפגש עם המגשר פנים אל פנים באופן פיזי, הרי שכיום כבר אין צורך לעשות זאת ולא מעט מגשרים מציעים את שירותי הפגישות שלהם באופן מקוון. כלומר, ניתן לערוך פגישות זום עם המגשר מבלי לצאת מהבית.

מעבר לכך, כל המידע שזקוק לו המגשר לרבות: מידע על נכסים משותפים וכל דבר אחר, יהיה אפשר להציג לו בצורה קלה ונוחה באמצעות שימוש באינטרנט.

למרות זאת, לא תמיד כדאי לנצל את היתרונות של העידן הטכנולוגי והדיגיטלי המתקדם שאנו חיים בו וכדאי דווקא להיפגש עם המגשר פנים אל פנים, בכדי שההליך יתבצע בצורה רצינית יותר. לא פעם יהיה קל יותר להתנהל בפגישות פנים אל פנים על פני פגישות מקוונות.

כיצד תבחרו מגשר גירושין?

אם החלטתם ללכת על הליך גישור גירושין, בין אם תוך כדי ניצול כל היתרונות של העידן הטכנולוגי המתקדם ובין אם בלי לנצל את היתרונות הללו, הדבר החשוב ביותר הוא לבחור במגשר מקצועי ומנוסה בתחום.

גם במקרה הזה, כיום הרבה יותר קל לברר אודות מגשרים שונים באמצעות רשת האינטרנט ועל כן, טרם אתם בוחרים במגשר, בדקו כמה שנים הוא עוסק בתחום והאם הוא בעל המלצות רבות ומוניטין.