דירה מקבלן או דירה יד שנייה – מה עדיף?

August 30 2022doritr

כיום זוגות צעירים ומשפחות המחפשים נכס לקנייה צריכים להחליט האם הם מעוניינים לקנות דירה חדשה מקבלן, או דירת יד שנייה, וזו החלטה לא פשוטה לקבל. ישנם לא מעט דברים שצריך לשקול בעת קניית דירה כדי להבין מהו הנכס המתאים ביותר עבורכם. האם אתם מעוניינים לקחת חלק בתכנון הדירה, או שאתם מעדיפים לקנות דירה מוכנה? האם יש לכם זמן להמתין עד שהדירה תהיה מוכנה, או שאתם בלחץ של זמן ומעוניינים להיכנס לדירה כמה שיותר מהר?

במאמר זה ננסה לסקור את ההבדלים ולעזור לכם לקבל החלטה לגבי הבחירה העדיפה עבורכם.

דירה חדשה מקבלן – היתרונות

בקניית דירה חדשה מקבלן אתם קונים נכס על הנייר, משמע, הדירה עוד לא נבנתה, או שהיא בתהליכי בנייה ולכן ברוב המקרים תוכלו עוד להשפיע על תכנון הדירה והדרך בה היא תעוצב, זאת לעומת דירת יד שנייה, אשר נמכרת כמו שהיא ואם תרצו לבצע שינויים הם יהיו תלויים אך ורק בכם. 

 

דירה חדשה מקבלן היא בדרך כלל חלק מפרויקט מגורים חדש אשר נמצא בבנייה, מה שאומר שתוכלו להנות ממתקנים חדישים ומודרניים (מעליות חדשות, מקומות חנייה שמורים, לובי יוקרתי וכו׳), ופנים הבית והדירה עצמה עוד לא איכלסו אנשים לפניכם, ולכן כל המערכות תקינות, והיא מעוצבת בצורה מודרנית וחדישה. כמו כן, מכיוון והקבלנים צריכים לשמור על תקני בטיחות בכל פרויקט מגורים חדש, תוכלו להיות בטוחים שיש לכם חדר ממד, ושהבניין עצמו מאובטח ועומד בדרישות הבטיחות, מה שלא תמיד ניתן להבטיח בדירה יד שנייה.

 

ברוב המקרים דירות למכירה חדשות מקבלן יעלו את ערכן לאחר כמה שנים, במידה ואתם חושבים על השקעה לטווח הארוך, זאת ומכיוון והאזור בו פרויקט המגורים הושק מתפתח עם השנים ובפרויקטים כאלו, יש עידוד לפיתוח תשתיות ובתי עסק מסביב לפרויקט המגורים, מה שיהפוך את השכונה כולה לנחשקת יותר. כמו כן, הבניין והדירות עצמן עדיין שמורים ויוקרתיים, מה שמעלה עוד יותר את האפשרות למכור את הדירה ברווח לאחר מכן.

דירה יד שנייה – היתרונות

קניית דירה יד שנייה היא תהליך ׳פשוט׳ יותר יחסית מכיוון ופה אתם יודעים בדיוק מה אתם מקבלים, הדירה עצמה כבר מוכנה, אכלסה אנשים בעבר, ולכן יותר קל לקבל החלטה האם זה מתאים לכם או לא. כמו כן, מכיוון והדירה כבר מוכנה למסירה, לא תצטרכו לחכות זמן רב לפני הכניסה לדירה, מה שכן נכון עבור דירה חדשה מקבלן.

דירות יד שנייה עלולות להיות פחות מודרניות, ומועדות יותר לתקלות ושיפוצים שצריך לבצע ולכן יש לקחת זאת בחשבון בעת השיקולים לקנייה.

מעוניינים ברכישת דירה חדשה?

בחברת קרסו נדלן נוכל לעזור לכם לראות את התמונה המלאה בעת רכישת דירה , ולעזור לכם לקבל את  ההחלטה הטובה ביותר ולהציע אופציות רבות לקנייה, עד שתמצאו את מה שרציתם ותצאו מרוצים.

Share: